звіт про діяльність

Стислий звіт  про діяльність Асоціації ХіД
 
Дніпропетровська Обласна спілка громадських об’єднань Асоціація ХіД була організована у 2008 році трьома громадськими неурядовими організаціями з ціллю впровадження в суспільне життя соціально важливих Проектів. Активісти мріяли про великі Проекти які важко реалізувати одній громадській організації самотужки та які б суттєво позитивно впливали на якість життя людей і суспільства. Напрямками роботи були обрані наступні головні сфери життєдіяльності суспільства: соціальна, економічна, інформаційна, культурна,політична, релігійна таосвітня. В наступні два роки до Асоціації приєдналися ще чотири громадських організації, активісти яких захотіли приймати участь у практичних діях пов’язаних з розбудовою громадянського суспільства.
В перші 2008-2009 роки своєї діяльності актив Асоціації в основному навчався сам та займався просвітницькою діяльністю:
* Два роки працювала організована активом «Школа бізнесу і політики» ( відповідальні Тігов О.О та Шульга С.Г.) яка практично кожну неділю збирала до 20 осіб по кожному напрямку;
* Проводилися окремі семінари і консультації з запрошенням авторитетних у фінансових, економічних і політичних колах осіб;
* Направлялися на семінари міжнародних фундацій активісти Асоціації майже по всім заявленим напрямкам.
Проводили благодійні акції допомоги:
* дитячим будинкам –у період пандемії грипу збирали кошти на придбання і забезпечення двох дитячих будинків спеціалізованими дезінфікуючими засобами.
* Багатодітній сім`ї Тузенків( 9-теро дітей)  за її зверненням.
* Брали участь в організації новорічних свят для дітей з багатодітних сімей та дітей без батьківської опіки.
* Організовували для дітей інвалідів відвідування вистав в театрі  ім. Шевченка і Дніпропетровському Цирку.
 
Виконуючи свою місію, актив Асоціації підтримав у 2011 році створенняу м. Дніпропетровськ «Альтернативної громадської Ради», в яку увійшли  дієві громадські організації котрих, порушуючи всі норми і права, не допустили на Установчі Зборипо створенню Рад при Обласній Державній Адміністрації.Рада збиралася на щотижневі збори у орендованому Асоціацією приміщенні по актуальним питанням і діяла майже півтора року з дня її утворення, вирішуючи різноманітні соціальні питання  громадян.
       Також у 2011 році Радою Асоціації було прийняте рішення щодо співпраці з незалежними профспілками робітників торгівлі і послуг. Разом активісти Асоціації і профспілок, вивчивши досвід підприємців м. Дрогобича, створили «Координаційну Раду підприємців» яка допомагала підприємцям малого і середнього бізнесу  витримувати свавілля  фіскальних  органів. Започаткована у Дрогобичі програма «У єдності сила» за якою була створена мобільна юридична бригада яка виїздила за дзвінком підприємця на місце події. Ця суттєва допомогла дозволила багатьом підприємцям малого бізнесу витримати тиск і продовжити свої справи.
Починаючи з 2012 рокуАсоціація активно співпрацювала з Всеукраїнськими  рухами:
1. «Чесно»;
2. Асамблеєю малого і середнього бізнесу;
3. Громадянською  Асамблеєю України;
На її базі  та з іі організаційною підтримкою проводилися тренінги, форуми, дискусійні і робочі зустрічі, круглі столи і скайп–конференції цих рухів і організацій.
Та все ж таки, активісти Асоціації, постійнообговорювали і розробляли Проект створення постійно діючого Громадського Центру під назвою «Український культурно-освітній простір безперервного навчання «Світ майбутнього», в якому б змогли розгорнути свою роботу майже всі заявлені Асоціацією напрямки. Після внесення змін  у 2013 році до Закону «Про громадські об`єднання» така можливість нарешті з`явилася. В цьому ж році Асоціація реалізувала в Амур-Нижньодніпровському районіміста, першу частину свого Проекту. Силами свого громадського активу, за фінансової підтримки декількома комерційними структурами  розпочав свою роботу  перший заклад  ГЦ - Центр раннього розвитку дітей під назвою «Центр формування і розвитку особистості «Софія» за авторською програмою Н.В. Імбіцької «Світлячок». Сьогодні в Центрі займається біля 35 дітей віком від одного до восьми років. 
Майже водночас з відкриттям дитячого Центру розпочала свою роботу фольклорно-мистецька студія «Бойового Гопака», потім створився молодіжний простір з танцювальних студій «Течія» та «Холі», знайшов для себе майданчик для репетицій і молодіжний театр «Дорімена», поступово розгортає свою роботу відома в місті секція карате «СААМ». До Громадського Центру приходить багато талановитих молодих людей які намагаються знайти простір для реалізації себе, своїх ідей і задумів, що підтверджує необхідність таких центрів і актуальність їх створення. 
          Та ключовою ідеєю діяльностіГромадського Центру є відкриття загальноосвітньої «школи майбутнього» – майданчика для інноваційної педагогіки. Це складне завдання громадський актив ставив собі водночас з появою ідеї про відкриття Громадянського Центру і продовжує працювати над його втіленням. За цей час активістами вивчено багато існуючих в світі педагогічних систем і підходів до організації навчального закладу, вивчена законодавча база з питань освіти, разом з педагогами новаторами напрацьований системний підхід і цілісне бачення навчального процесу. Наступним етапом підготовки до вирішення цього завдання є пошук і професійна підготовка вчителів для роботи в новій, не схожій на існуючі, школі. Паралельно розробляється архітектурний проект ГЦ як унікального простору громадянських ініціатив.
      Для вирішення складного завдання - відбору і підготовки вчителів для школи нового типу - з’явилася ідея створення неформального простору для молодих і амбітних вчителів - «Клуб Креативної Освіти». В цьому просторі планується створення затишної атмосфери довіри до молодих і зацікавлених в особистому професійному зростанні вчителів, пробудження їх творчого потенціалу, вивчення і обговорення нових педагогічних підходів, знайомства з їх особистими ідеями для створення можливостей їх реалізації. Роботу Клуба «КаКаО» планується розпочати на початку квітня місяця 2015 року.
З цього питання Асоціація розпочала співпрацю з органами державного управління. 20 січня в виконкомі АНД району відбулася зустріч громадських активістів міста, депутатів, Голови райради та директорів шкіл які зібралися послухати і розібратися з ініціативами громадськості з питань освіти. Всі вони отримали схвальну оцінку і таким чином був покладений місток для подальшої співпраці.
Голова Ради 
      Сівак А.В.
 
ХІД-TV
Посмотреть видео от xid.ua
Анонси ТБ програм
Фотогалерея
Анонси Прес-центра ГОЛОС
Посилання на сайти
Статистика
Счетчик PR-CY.Rank