Соціальний
Свою діяльність Асоціація «ХіД» в 2008 році почала саме в соціальній сфері.
Головним напрямком в ній було обрано допомогу і підтримку багатодітним сім'ям.

З 2008 по 2011 рік, спільно з громадськими активістами молодіжної організації «Міст» м. Першотравенськ та ГО «За здоровий регіон» м. Дніпро, Асоціація «ХіД» провела:
- акцію забезпечення дитячих будинків міста Дніпро, дезінфікуючими засобами в період пандемії грипу;
- цільовий збір коштів в підтримку дитячого будинку сімейного типу Тузенків, які на той час мали на вихованні 9-ро дітей, частина з яких були дітьми з інвалідністю;
- свято для багатодітних сімей з подарунковими дитячими наборами – «Подаруй дитині радість»;
- новорічні свята для дітей з малозабезпечених сімей (протягом 3-х років) з їх залученням до участі у виставах;
- відвідування цими дітьми міського цирку і міських театрів, організовуючи їх доставку і повернення додому.

В 2011 році Асоціація стала ініціатором створення в місті «Альтернативної громадської Ради». Ця ініціатива виникла після того, як на Установчі Збори по обранню Громадської Ради при Обласній Державній Адміністрації не були допущені, без пояснення причин, велика кількість діючих громадських організацій. Альтернативна Рада, як неформальна структура була створена і пропрацювала в приміщенні Асоціації більш ніж півтора року, збираючись щотижня на розгляд різноманітних соціальних питань і намагаючись гуртувати громадські організації для їх вирішення.

Велику увагу в своїй роботі активісти Асоціації з 2012 року почали приділяти співпраці з іншими громадськими організаціями і Всеукраїнськими Рухами: «Чесно», «Асамблеєю малого і середнього бізнесу», Громадською Асамблеєю України, тощо.

За організаційною підтримкою Асоціації проводилися тренінги міжнародних організацій, форуми, дискусії, круглі столи і робочі зустрічі різноманітних рухів і громадських організацій.

В 2015- 2016- 2017 роках Асоціація щорічно проводила «День дарування» - для дітей переселенців з зон бойових дій та для дітей воїнів АТО.

В 2018-2019 роках в холі Асоціації постійно працював стіл забезпечення сімей переселенців з зон бойових дій та сімей воїнів АТО безкоштовними квитками на вистави міських театрів.
Освітній
В 2013 році Рада Асоціації прийняла рішення щодо створення Дитячого Центру Формування і Розвитку Особистості. В основу системної роботи з дошкільнятами була покладена, придбана за франшизою, авторська програма Н.В. Імбіцької «Світлячок», головною складовою якої було екологічне виховання дітей. За цією програмою ДЦФіРО пропрацював до 2017 року. Та весь цей час фахівці центру вивчали інноваційні підходи до процесу розвитку дітей і напрацьовували свій практичний досвід їх застосування.

В 2017 році Дитячий центр формування і розвитку особистості отримав власну назву - «ЯсенЯ» і почав працювати як інноваційний дитячий заклад з повним днем перебування в ньому до 25 дітей за власними методиками і підходами до всебічного розвитку дітей.

На початку 2021 року Асоціація «ХіД» орендувала додаткові приміщення для ДЦФіРО «ЯсенЯ» і тепер заклад може прийняти 40 дітей для повного денного догляду за дітьми та системного впровадження новітніх підходів до розвитку дошкільнят в період їх перебування в закладі.

Предметно з діяльністю ДЦФіРО «ЯсенЯ» можна ознайомитись на сайті yasenya.xid.ua
Культурний
В культурній сфері активісти Асоціації розгорнули наступні напрямки:
 • проведення фестивалів, ярмарок, свят;
 • зустрічі громадськості з діячами української культури;
 • роботу дитячих студій: малювання - «Чарівний пензлик» та гончарства - «Співуча глина»;
 • підтримку танцювальним студіям - брейк-дансу «Течия», східних танців «Холлі» ;
 • створення дитячої секції Бойового гопака;
 • підтримку діяльності молодіжного театру «Дорімена».
Під всі перелічені напрямки Асоціація орендувала приміщення на постійній основі і щоб надати можливість їх учасникам системно займатись. Всі вони щорічно приймали участь у спільних публічних фестивалях, ярмарках, святах що організовувались в «Українському просторі».
Інформаційний
В інформаційній сфері Рада Асоціації започаткувала декілька напрямків:
 • видання власного інформаційного бюлетеню;
 • створення громадського прес-центру «Голос»;
 • створення Інформаційного Центру для швидкого інформування громадського сектору щодо важливих подій і заходів які проводяться Громадськими організаціями.
Всі перелічені напрямки працювали в Асоціації декілька років, поки не втратили власну актуальність з появою соціальних мереж і більш сучасних каналів комунікацій та передачі інформації.
Економічний
В економічній сфері Асоціація з початку своєї діяльності проводила постійно діючу щотижневу «Школу бізнесу і політики» на лекції якої збиралися від 20 до 45 слухачів. Організовувала зустрічі з відомими і успішними представниками бізнесу і економістами.

Рада Асоціації завжди проводила політику практичних дій в усіх напрямках діяльності. Саме тому у 2011 році Асоціація почала співпрацювати з незалежними профспілками робітників торгівлі і послуг. Разом активісти Асоціації і профспілок, вивчивши досвід підприємців м. Дрогобича, створили «Координаційну Раду підприємців» яка практично допомагала підприємцям малого і середнього бізнесу витримувати свавілля фіскальних органів. Скориставшись програмою підприємців Дрогобичу «У єдності сила» активісти Асоціації разом з профспілкою створили мобільну юридичну бригаду яка виїздила за дзвінком підприємця на місце події. Ця діяльність допомогла багатьом підприємцям малого бізнесу в той час витримати фіскальний тиск і продовжити свою діяльність.
Політичний
Діяльність Асоціації в політичній сфері розгорталася по напрямкам:
 • політична просвіта громадського сектору;
 • демократизація суспільства;
 • реалізація політики національної ідентичності.
З 2015 року Рада Асоціації прийняла рішення започаткувати політичну просвіту в громадському секторі шляхом утворення Громадського Університету «Суспільні ініціативи» з двома факультетами; політології і історії України. На постійній основі Університет пропрацював 2 роки користуючись достатньою популярністю.

Кожної суботи, згідно затвердженої програми факультетів, проводилися лекції з історії України, політології та проводилися практичні семінари для представників регіональних територіальних громад по вивченню конституційних прав і повноважень територіальних громад, можливостей практичного їх застосування жителями громад.
Наші контакти
+38067 565 35 76
rada@xid.ua
Україна, м. Дніпро, вул. Ясельна, 1
Made on
Tilda